Projektas „Pietų baltijos mokymo programa“
Šiuo laiku, kai darbo rinka išsiplėtė ir tampa tarptautine, reikalavimai mokymui keičiasi. Reikalingos žinios apie kitas šalis ir regionus, jų kultūrą ir istoriją, mokymo sistemą, svarbūs tampa kalbų įgūdžiai. Šiuos klausimus siekia spręsti Pietų Baltijos programos bendradarbiavimo per sieną projektas „Pietų Baltijos mokymo programa“.
Projekto „Pietų Baltijos mokymo programa“ tikslas - stiprinti profesinio mokymo ir ugdymo organizacijų, profesinio mokymo ir ugdymo studentų, verslo sektoriaus tarptautinį bendradarbiavimą tam, kad papildyti darbo rinką įgudusiais jaunais žmonėmis ir užtikrinti jų mobilumą Pietų Baltijos regione.
Projekto metu bus vykdomi keturi bandomieji modeliai: atrinkti motyvuoti, kūrybingi, turintys verslo idėjų studentai iš projekto tikslinių šalių – Švedijos, Vokietijos, Lietuvos, Lenkijos ir Danijos dalyvaus savaitės trukmės mokymuose, po kurių atliks trijų savaičių praktiką atrinktoje įmonėje (ne savo šalyje). Įmonė ir studentas bus parinkti taip, kad abi pusės turėtų kuo daugiau naudos. Praktikos metu studentai, padedami koučerių, įgyvendins savo projektus.
Bandomųjų modelių rezultatai bus įvertinami projekto seminaruose, kuriuose be projekto partnerių ir pagrindinės tikslinės grupės – profesinio mokymo studentų, kviečiami dalyvauti politikai, profesinio mokymo institucijų atstovai, verslo įmonės, konsultavimo įmonės ir kiti susiję veikėjai.
Projekto uždaviniai:
- Paremti profesinio mokymo ir verslumo internacionalizaciją tarp Pietų Baltijos šalių;
- Plėtoti ir įgyvendinti švietimo bandomąjį modelį, kai profesinio mokymo studentai gauna galimybę įgyti tarpvalstybinį išsilavinimą ir atlikti stažuotę Pietų Baltijos teritorijoje;
- Nustatyti problemas, kurios iškyla profesinio mokymo ir tarpvalstybinio verslumo internacionalizacijoje;
- Remiantis projekto patirtimi sukurti rekomendacijas suinteresuotoms šalims (profesinio mokymo mokykloms, verslo sektoriui, valdžios institucijoms ir politikams) dėl tolimesnio vystymo;
- Sukurti platformą, kurioje po projekto užbaigimo galėtų tęstis projekto tikslinių grupių bendradarbiavimas, keitimasis patirtimi ir tinklų kūrimas tolesnei plėtrai.
Projekto partneriai:
- NetPort Karlshamn AB (Švedija);
- Litorinos liaudies aukštoji mokykla (Litorina Folk High School) (Švedija);
- Inovacijų ir tendencijų centras (ITC Innovations-and Trendcenter GMBH)(Vokietija);
- Viešoji įstaiga Rietavo verslo informacijos centras (Lietuva);
- Žemaitijos kolegija (Lietuva);
- EUC Zeeland (Danija);
- Szczezin universitetas (Lenkija);
- HIE-RO (Vokietija).
Projekto asocijuoti partneriai:
- Blekinge regioninė taryba (Švedija);
- Karskrona verslo ir amatų asociacija KFH (Švedija);
- Rostoko apskritis (Vokietija);
- Liebherr-MCCtec Rostock GmbH (Vokietija);
- Rietavo moterų užimtumo centras (Lietuva);
- Plungės pramonininkų sąjunga (Lietuva);
- Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo taryba (Lietuva)
- Lietuvos turizmo asociacija (Lietuva);
- Plungės teritorinė darbo birža (Lietuva);
- Szczecin vaivadijos darbo tarnyba (Lenkija);
- ECOVIS akademija (Vokietija);
- Vaivadijos profesinio švietimo centras (Lenkija);
- CELF Švietimo centras (Danija);
- Naestved kalbų ir kompetencijos centras (Danija).
Projektas prasidėjo 2012 m. liepos mėnesį ir tęsis iki 2015 metų balandžio mėnesio.
Projektas „Pietų Baltijos mokymo programa“ (SBTP) finansuojamas iš Europos Sąjungos Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programos, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir projekto partnerių lėšų. Rietavo verslo informacijos centro biudžetas 83000 eur.
Projektas bendradarbiauja su Baltijos Mokymo Projektu www.baltictrainingprogramme.eu ir Nordpraktik www.nordpraktik.eu, ir turi Baltijos jūros regiono projekto flagmano (Flagship project) titulą.
Daugiau informacijos apie projektą „Pietų Baltijos mokymo programa“ (SBTP) rasite http://www.sbtp.eu/ ir http://www.facebook.com/SouthBalticTrainingProgramme