Naujienos / Verslo informacija

Darbuotojų testavimas dėl Covid-19

Lietuvos Resupublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija kviečia testuoti savo darbuotojus jau dabar.
Tam, kad verslas sklandžiai ir saugiai galėtų tęsti veiklą, labai svarbu reguliariai testuoti savo darbuotojus. Reguliarus testavimas leidžia itin greitai atsekti užsikrėtimo atvejus, taigi įmonės apsaugo ne tik savo darbuotojus, bet ir aplinkinius, bei gali veikti be priverstinių pertraukų.
Jei testuojate savo darbuotojus, savo patalpas kviečiame pažymėti specialiu ženklu – Ekonomikos ir inovacijų ministerija sukūrė lipduką ir kviečią verslo atstovus jį atsisiųsti čia, išsispausdinti ir naudotis.
Nuo vasario 23 d.  verslas gali pradėti rinkti sąskaitas už asmens sveikatos priežiūros įstaigose atliktus testus, už kuriuos vėliau gaus valstybės kompensacijas. 

Jei jūsų įmonė priskiriama smulkiajam ir vidutiniam verslui arba verčiatės individualia veikla, o jūsų veikla karantino metu buvo apribota, jūs galite gauti kompensaciją darbuotojų testavimui pagal priemonę „COVID-19 tyrimų kompensavimas smulkiojo ir vidutinio verslo subjektams“.
Kas bus kompensuojama?

  • 12 eurų už vieną greitąjį serologinį antikūnų tyrimą
  • 12 eurų  už greitąjį SARS-CoV-2 antigeno testą

Pagrindinės sąlygos kompensacijai gauti:

  • Veikla yra ar buvo įtraukta į karantino metu ribojamų ir netiesiogiai ribojamų veiklų sąrašą
  • Per pastaruosius dvejus metus nėra išnaudota 200 tūkst. eurų de minimis (nereikšmingos) valstybės pagalbos  suma
  • Įmonė nėra bankrutuojanti, restruktūrizuojama ar likviduojama

Kaip gauti kompensaciją?

  • Sudaryti sutartį su  asmens sveikatos priežiūros įstaiga, turinčia teisę atlikti  greituosius serologinius antikūnų tyrimus ir greituosius SARS-CoV-2 antigeno testus. Sveikatos priežiūros įstaigų sąrašą rasite čia.
  • Tyrimus darbuotojams atlikti reguliariai:  antikūnų testas atliekamas ne dažniau kaip kas 60 dienų, o antigeno testas – ne dažniau kaip kas 7 dienas ir ne rečiau kaip kas 10  dienų
  • Kaupti tyrimų išlaidas pagrindžiančius  dokumentus, kuriuose būtų nurodytas atliktų tyrimų skaičius ir kaina
  • Kovo pabaigoje pildyti paraišką INVEGOS internetiniame puslapyje kompensacijai gauti

Kokius dokumentus  būtina  pateikti pildant paraišką?

  • Smulkiojo ir vidutinio verslo subjekto statuso deklaraciją
  • „Vienos įmonės“ deklaraciją
  • Su asmens sveikatos priežiūros įstaiga pasirašytos sutarties kopiją (sutartyje turi būti įtrauktos Aprašo priede pateiktos sutarties nuostatos)
  • Išlaidas pagrindžiančius dokumentus (sąskaitas faktūras, mokėjimo nurodymus, pinigų priėmimo,  kasos pajamų orderio kvitus)

Kokių duomenų dar prireiks pildant paraišką?

  • Įmonės duomenų
  • darbuotojų skaičiaus
  • darbuotojams atliktų ir planuojamų atlikti tyrimų skaičiaus
  • prašomos kompensuoti sumos

Kompensacijos bus skiriamos nuo 2021 m. vasario 23 d iki 2021 m. gegužės 31 d. patirtas tyrimų išlaidas. Planuojama, kad paraiškas INVEGAI teikti bus galima kovo mėn. pabaigoje. Šiuo metu su atsakingomis institucijomis dar derinamas priemonės aprašas.
Priemonės koncepcija, aprašo projektą bei detalią informaciją rasite: https://eimin.lrv.lt/lt/priemones-verslui/darbuotoju-testavimas-del-covid-19

Indormacijos šaltinis: https://eimin.lrv.lt

 

Ankstesnės naujienos

VMI: leidžiami atskaitymai – karantino dėl COVID-19 metu įmonių išlaidos dėl darbuotojų pavėžėjimo ar nuotolinės darbo vietos įrengimo 2021-02-02 / Verslo informacija VMI: leidžiami atskaitymai – karantino dėl COVID-19 metu įmonių išlaidos dėl darbuotojų pavėžėjimo ar nuotolinės darbo vietos įrengimo
2021 m. vasario mėn. 01 d., Klaipėda. Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Klaipėdos AVMI) primena, kad karantino dėl COVID-19 metu, įmonės patirtos išlaidos dėl darbuotojų, negalinčių dirbti iš namų, vykimui į darbą ar parvykimui iš darbo, maitinimui gali būti priskirtos įmonės leidžiamiems atskaitymams kaip būtinosios darbo saugos ir darbuotojų apsaugos išlaidos.
Plačiau
Kviečia teikti paraiškas subsidijoms gauti 2021-01-29 / Verslo informacija Kviečia teikti paraiškas subsidijoms gauti

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nuo sausio 23 d. kviečia teikti paraiškas subsidijoms gauti.

Viena organizacija gali pretenduoti į nuo 500 iki 10 000 Eur paramą, priklausomai nuo organizacijos pajamų dydžio 2019 arba 2020 metais.  

Nevyriausybinės organizacijos, kurių 2020 arba 2019 metų pajamos yra:

·        nuo 1 000 iki 30 000 Eur, subsidija sieks nuo 500 iki 3 000 Eur;

·        nuo 30 000 iki 60 000 Eur, subsidija sieks nuo 1 001 iki 6 000 Eur;

·        didesnės negu 60 000 Eur, subsidija sieks nuo 1 001 iki 10 000 Eur.

Pagalba bus skiriama tol, kol bus išnaudota skirta lėšų suma (1 mln. Eur) arba kol bus atšaukta ekstremali situacija, bet ne ilgiau negu iki šių metų pabaigos.

Plačiau